Uwalnianie potencjału każdego ucznia

Dzięki komputerowi Mac uczniowie uzyskują dostęp do potężnych narzędzi edukacyjnych. Znakomite wbudowane aplikacje Apple sprawiają, że od razu po wyjęciu Maca z pudełka, uczniowie mogą tworzyć niesamowite projekty i dzielić się nimi.

 

MAC W EDUKACJI

Zaprojektowany, by działać lepiej

Mac jest wyjątkowo trwały i wypełniony technicznymi innowacjami. Zachwyca od razu po wyjęciu z pudełka. I nie przestaje zachwycać.

aplikacje

W sklepie Mac App Store dostępne są tysiące aplikacji edukacyjnych o przeróżnej tematyce — od sztuki, przez języki aż po matematykę i inne przedmioty ścisłe.

Pages, Numbers i Keynote

Pages, Numbers i Keynote to potężne aplikacje — dołączone do każdego nowego Maca — umożliwiają uczniom pisanie tekstów, analizowanie danych i prezentowanie wyników w porywający i twórczy sposób. Każda aplikacja zawiera szablony, dzięki którym korzystanie z niej jest od samego początku niezwykle proste i wygodne.

iMovie i GarageBand

Te fantastyczne aplikacje są na standardowym wyposażeniu każdego Maca i ujawniają twórcze talenty uczniów. Oraz nauczycieli. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

OS X

OS X to najbardziej zaawansowany komputerowy system operacyjny na świecie. System operacyjny OS X zawiera funkcje, dzięki którym przyswajanie wiedzy oraz praca grupowa stają się bardziej wciągające i przebiegają bardziej dynamicznie. Pomagają w tym potężne aplikacje, które świetnie działają również na iPadzie i iPodzie touch.

iBooks

Korzystając z aplikacji iBooks na Macu, uczniowie mają dostęp do olbrzymiego wyboru lektur — od podręczników szkolnych aż po klasyczne powieści. Czytanie książek jest intuicyjne i łatwe — strony odwraca się gestem machnięcia, a szczypnięciem przybliża ilustracje. Uczniowie mogą nawet zaznaczać wybrane fragmenty i robić notatki bezpośrednio w iBooks.

iTunes U

iTunes U to specjalny dział iTunes przeznaczony wyłącznie na najlepsze treści edukacyjne. Są tu niezliczone wykłady, filmy, książki i inne wspaniałe materiały. A do tego wszystkie dostępne są bezpłatnie.

iBooks Author

Za pomocą bezpłatnej aplikacji iBooks Author na Macu nauczyciele mogą bez trudu tworzyć własne książki Multi-Touch na iPada lub Maca — a tym samym mieć pełną kontrolę nad materiałami dydaktycznymi do swojego przedmiotu. iBooks Author świetnie sprawdza się, gdy nauczyciel chce opracować materiały dokładnie dopasowane do poziomu grupy i tematyki lekcji. Co więcej — również uczniowie i studenci mogą tworzyć własne książki za pomocą tej aplikacji.

Wbudowane ułatwienia dostępu

Każdy Mac jest wyposażony w takie technologie jak VoiceOver, wbudowana obsługa alfabetu Braille’a, funkcje Lepkie klawisze oraz Powolne klawisze, dzięki którym niepełnosprawni uczniowie mogą skorzystać z pełni możliwości tego niezwykłego komputera.

Nauczyciele nauczycielom

Warsztaty Rozwoju Zawodowego Apple (Apple Professional Development) uczą, jak włączyć produkty Apple do programu nauczania i całego środowiska dydaktycznego, a w efekcie — pogłębić i wzbogacić procesy nauczania i przyswajania wiedzy.

Technologia informatyczna w klasie

Wdrożenie Maca w obrębie całej instytucji nigdy nie było prostsze. Kompleksowe rozwiązanie do wdrażania i rejestracji komputerów Mac, a także zakupu i rozdzielania aplikacji oraz książek, sprawia, że uczniowie i nauczyciele mogą szybko zacząć korzystać z nowych, wspaniałych możliwości.

Top